Fala uderzeniowa

Na czym polega terapia falami uderzeniowymi?

Leczenie tą metodą opiera się na użyciu terapeutycznych właściwości fali o charakterystycznych własnościach, tzn. dużym, niejednostajnym ciśnieniu wyzwalanym w ultrakrótkim okresie. Uwolniona energia oddawana jest ciału przy użyciu podajnika dotykającego skóry, z którą zespalany jest za pośrednictwem medycznego żelu. Leczenie tego typu jest pomocne w łagodzeniu i eliminacji chorób i dolegliwości umiejscowionych tak na powierzchni, jak i w tkankach głębokich, z uwagi na przenikanie fal przez głębokie partie ciała.

Jakie rezultaty niesie ze sobą fala uderzeniowa?

Fala uderzeniowaFala uderzeniowa wykazuje działanie przeciwbólowe, dzięki wytwarzaniu blokady wysyłania i rozprzestrzeniania impulsów, wywołujących odczuwanie bólu przez miejscowe i delikatne pobudzanie błon komórek i zakończeń neuronowych. Dodatkowo, wysyłane sygnały uderzeniowe regulują przemianę materii, optymalizując krążenie krwi i zespolenie kolagenu, co skutkuje niepomierną akcelerację odnowy tkanek miękkich.

Krótko mówiąc, leczenie metodą uderzeniową przynosi następujące rezultaty:

 • wspieranie przemiany materii i krążenia,
 • eliminacja stwardniałych fibroblastów,
 • zwiększenie wytwarzania kolagenu,
 • redukcja napięcia mięśniowego.

Przebieg leczenia

Fala uderzeniowaCykl leczniczy przy użyciu fal uderzeniowych zajmuje ok. 15 minut.  Oto czynności, których mogą się Państwo spodziewać:

1) Przy pierwszej wizycie w naszym gabinecie we Wrocławiu, pacjent otrzymuje opinię fizjoterapeutyczną

2) Terapeuta wykonuje zabieg terapeutyczny

3) Następnie pacjent korzysta z zabiegu krioterapii.

Fala uderzeniowa

Zazwyczaj planuje się 3-5 sesji terapeutycznych w odstępie od trzech do dziesięciu dni. Odczuwalna ulga przychodzi jednak już po pierwszym cyklu.

Jeśli mają Państwa jakieś pytania, prosimy o kontakt pod numerem tel. 663 025 800, adresem e-mail: biuro@gawlowska.com.pl lub osobiście w naszej placówce we Wrocławiu.

Praktyczne zastosowanie unikalnej terapii łączonej – fali uderzeniowej i lasera wysokoenergetycznego

Aktualnie terapia falą uderzeniową, jak i laserem wysokoenergetycznym są najlepszymi i najskuteczniejszymi metodami w leczeniu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego takim jakim np. jest leczenie ostrogi piętowej. Połączone w jednej sesji zabiegowej – obejmują niezwykle szeroki zakres wskazań klinicznych, jednocześnie uzupełniają się, dając optymalne rezultaty.

falauderzeniowa1

SWT & HILL w jednej sesji zabiegowej

 • Doskonałe połączenie terapii, które wzajemnie się uzupełniają.
 • Szybciej widoczne efekty terapeutyczne.
 • Szybciej widoczne efekty terapeutyczne.
 • Szybsza regeneracja tkanek.
 • Brak skutków ubocznych.
 • Efekty terapeutyczne utrzymują się długo po zakończeniu terapii.
 • Bardzo silne i kompleksowe działanie przeciwbólowe i regeneracyjne.