Terapia manualna McKenzie

Dolegliwości bólowe kręgosłupa stały się poważnym problemem na skalę światową. Boryka się z nimi wiele osób, zarówno starszych, jak też młodszych. Wrocław nie jest pod tym względem wyjątkiem. Jedną ze skuteczniejszych metod walki z bólami kręgosłupa jest terapia manualna McKenziego, której głównym celem jest ograniczenie ilości nawrotów u pacjenta. Nasze Centrum Rehabilitacji specjalizuje się w profesjonalnym leczeniu terapią manualną McKenziego, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Pierwsza wizyta

Terapia manualnaPodczas pierwszej wizyty nasi fizjoterapeuci przeprowadzą z Państwem dokładny wywiad, a następnie wykonają badania funkcjonalne. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do dalszego leczenia.

Metoda McKenzie niesie za sobą wiele zalet, wśród nich możemy wymienić precyzyjną diagnostykę, bezpieczeństwo, niskie koszty leczenia, zmniejszenie nawrotów nawet o 30 procent, a także uniknięcie leczenia farmakologicznego. Oferowana przez nas terapia manualna metodą McKenziego (Wrocław, ul. Piłsudskiego 84a) prowadzona jest przez doświadczonych oraz certyfikowanych terapeutów, tak więc bez obaw mogą Państwo skorzystać z naszych usług.

Możemy zagwarantować, że metoda McKenzie przyniesie oczekiwane efekty, niezależnie od tego, na jaki rodzaj bólów kręgosłupa Państwo cierpią (rwa kulszowa, korzonki, zwyrodnienia kręgosłupa itp.)

Nowozelandzki fizjoterapeuta Robin McKenzie opracował swoją metodę w latach 60-tych XX wieku, odkrywając, że wykonywanie określonych, specyficznych ruchów przynosi pacjentowi wyraźną ulgę, a systematyczne ich stosowanie usuwa przyczynę dolegliwości kręgosłupa. Profilaktyka pozwala także zapobiegać nawrotom bólu. Terapia manualna McKenzie stosowana w naszym Centrum pozwala uznać Wrocław za ważny ośrodek stosujący tę metodą w Polsce.

Jeżeli interesuje Państwa profesjonalne i skuteczne leczenie w naszym ośrodku, zapraszamy serdecznie do umówienia się na wizytę. Centrum Rehabilitacji mieści się na terenie miasta Wrocław.

Terapia manualna przyniesie Państwu szybkie i spodziewane efekty. Zachęcamy do kontaktu. Pomożemy Państwu pozbyć się dolegliwości, odzyskać sprawność i dobre samopoczucie.