Laser wysokoenergetyczny

str7pdf

EFEKTY TERAPEUTYCZNE

BIOSTYMULACJA
BTL-6000-hi-laser_achilles_tendonitis600

Mechanizm ten oznacza zdolność do biologicznego stymulowania wzrostu i regeneracji tkanek na poziomie komórkowym. Monochromatyczność i spójność światła laserowego pozwala na precyzyjne dawkowanie energii i zaplanowanie z góry jego działania. Długości fal wynoszące 810/980 nm i 1064 nm wywierają silny wpływ na biologiczne chromofory, pozwalając na maksymalne efekty terapeutyczne bez obawy o skutki niepożądane.

 

 

GŁEBOKA PENETRACJA TKANKI

Maksymalna moc wynosząca do 12 W pozwala na bardzo głębokie przenikanie światła laserowego. Optymalny stosunek pochłaniania oraz głębokości przenikania gwarantuje efektywną stymulację tkanek oraz receptorów bólowych do 12 cm głębokości. Terapię HIL można zastosować w dowolnym miejscu w obrębie ciała.str6-1pdf

NATYCHMIASTOWA, SILNA I DŁUGOTRWAŁA ULGA W BÓLU

Wykorzystanie długości fal światła laserowego bliskich 1000 nm w trybie ekstremalnie krótkich impulsów nadaje technologii BTL HIL całkowicie nową właściwość terapeutyczną — możliwość wytwarzania mechanicznej fali w tkance biologicznej. Lasery 1064 nm oraz 980 nm zaprojektowano tak, by wytwarzane przez nie fale mogły być optymalnie pochłaniane przez tkanki. W momencie dotarcia do skóry światło laserowe tworzy w ludzkiej tkance falę fotomechaniczną właściwą dla danej długości fali. Ta mechaniczna stymulacja wolnych zakończeń nerwowych i innych receptorów bólu w tkance podskórnej blokuje bramkę bólową i przynosi natychmiastową ulgę w bólu.

POPRAWA MIKROCYRKULACJI

str6-2pdfMechaniczna fala stymuluje miejscowe krążenie i wspiera drenaż limfatyczny chorego obszaru. Łącząc biostymulację oraz stymulację fotomechaniczną, BTL HIL  skutecznie leczy tkanki, jednocześnie likwdując ból bez ryzyka uzależnienia od tej  formy terapii.

PRZYKŁADY ZASTOSOWAŃ

str14pdf