Czy rzeczywiście trzeba tak długo czekać, aby przestać cierpieć?

Wiemy jak długo musimy czekać w kolejce do lekarza. O ile dłużej musimy czekać na trafną diagnozę? Kolejki wydłużają się w nieskończoność, a pacjent udaje się od jednego lekarza do drugiego, od badania do tabletki i w drugą stronę.

Na szczęście jest na to sposób. Udać się do fizjoterapeuty. Wbrew temu co mówią lekarze, fizjoterapeuci są grupą doskonale wykształconą. Ponadto spośród całego personelu medycznego to oni spędzają najwięcej czasu z pacjentem mając czas i sposobność przywrócić mu zdrowie.

Nie mają oni niestety możliwości, aby pacjenta skierować bezpośrednio na badania, ale z pewnością polecą lekarza, do którego należy się udać, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zrobią to przede wszystkim dla bezpieczeństwa pacjenta, ale również swojego.

Na pewno słyszeliście o ludziach, którzy borykają się z bólem przez miesiące, a nawet lata. Zrezygnowani, przekonani o tym, że musi boleć, bo leki nie pomagają, a fizjoterapeuci nie mogą pomóc, bo „to nie działa”. Nic bardziej mylnego. To czego nie wykażą badania, często wychodzi w badaniu „pod ręką” terapeuty. Badania obrazowe nigdy, bądź prawie nigdy nie wykażą zwiększonego napięcia tkanek, a to może być jedną z przyczyn bólu. Nie wykażą, że blizna po operacji mająca 20 lat, będzie pociągać za sobą inne struktury naszego ciała zmieniając biomechanikę i wpływając negatywnie na nasze ciało.

Jeśli szukacie zdrowia, udajcie się do fizjoterapeuty. Zapraszamy.