Fala uderzeniowa skupiona

CO TO JEST ?

SKUPIONA FALA UDERZENIOWA  oparta jest na  technologii elektroakustycznej. Wewnątrz aplikatora istnieje kompleks składający się z kryształu piezoelektrycznego oraz soczewki elektroakustycznej. Urządzenie wytwarza wysokie napięcie, które następnie deformuje kryształ i wytwarza specjalną akustyczną falę uderzeniową. Następnie fala jest kształtowana w sposób skupiony i precyzyjnie wprowadzana do ciała pacjenta

Skupiona Fala Uderzeniowa jest niezwykle skuteczna poprzez możliwość regulacji głębokości penetracji. Jest odpowiednia do terapii zarówno powierzchownych, jak i głęboko leżących tkanek. Terapeuta dysponujący wiedzą na temat miejsca uszkodzonych struktur ma możliwość precyzyjnego skupienia się na nich i zmaksymalizowania efektu leczniczego.

MECHANIZM DZIAŁANIA

Fale uderzeniowe są akustycznymi falami przenoszącymi energię w obszar objęty bólem w układzie mięśniowo-szkieletowym. Dzięki dostarczonej energii następuje proces leczenia oraz regeneracja tkanek miękkich.

  1. Fale uderzeniowe rozchodzą się w głąb tkanek.
  2. Docierają do uszkodzonego obszaru
  3. Dochodzi do stymulacji komórek i uwalniania czynnika wzrostu.
  4. Komórki namnażają się i różnicują
  5. Rezultatem jest regeneracja i naprawa uszkodzonych tkanek

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Najczęstszymi wskazaniami do terapii falami uderzeniowymi są przewlekłe dolegliwości bólowe układu mięśniowo-szkieletowego. Dzięki nim można leczyć tendinopatie, punkty spustowe, eliminując zwapnienia i stymulując zrost kostny.